Jeden z dni Festiwalu Nauki roku 2016

testMiło jest nam poinformować, że w czasopiśmie ,,Aura'' nr 9/2016 ukazał się artykuł pt. ,,Jeden z dni Festiwalu Nauki roku 2016’’.

Autor publikacji Pan Jacek H. Graff opisuje w nim wydarzenia, które miały miejsce w Muzeum Przyrodniczym ISEZ PAN (ul. Św. Sebastiana 9), w dniu 20 maja 2016 roku w ramach szesnastej edycji Festiwalu Nauki Krakowie, której hasło brzmiało „Czas i przestrzeń”.

Organizatorem i prowadzącym tegoroczne warsztaty, konkursy i pokazy był Instytut Ochrony Przyrody PAN wraz Instytutem Systematyki i Ewolucji Zwierząt PAN w Krakowie.

W wydarzeniu uczestniczyły dzieci w wieku przedszkolnym, młodzież szkolna, studenci i dorośli. Uczestnicy wydarzenia zapoznawali się z tajnikami przyrody żywej i nieożywionej. Brali aktywny udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników naukowych. Dzięki temu mieli okazję zobaczyć i dotknąć niektóre eksponaty, zwierzęta np. węża, wybrane rośliny inwazyjne, minerały, skamieniałości, i wiele innych. Poznali wyjątkowe przyrządy naukowe jakimi posługuje się badacz. A to wszystko krótko a zarazem szczegołowo, na subtelnym tle historycznym - dotyczącym Festiwalu Nauki w Krakowie oraz pochodzenia eksponatóww -  w ciekawy sposób opisuje Jacek H. Graff.

Zachęcamy do lektury. Treść artykułu (pdf).

Fot. Kamil Najberek