"W cieniu wiązu" - cykl wykładów

Instytut Ochrony Przyrody PAN w Krakowie zaprasza do uczestnictwa w wykładach z cyklu "W cieniu wiązu" realizowanych we współpracy z oddziałem Muzeum Narodowego w Krakowie w Domu Mehoffera, ul. Krupnicza 26.

Wykłady prowadzone są przez pracowników naukowych, specjalistów Instytutu Ochrony Przyrody PAN.

Odnośnik do harmonogramu wykładów: http://mnk.pl/cykle/57

Wstęp wolny.

 

test

Serdecznie zapraszamy na kolejny wykład pt. " Zielony ogród w naszym stawie" z cyklu wykładów  "W cieniu wiązu" realizowanych przez Instytut Ochrony Przyrody PAN w Krakowie we współpracy z oddziałem Muzeum Narodowego w Krakowie w Domu Mehoffera.

Woda od zawsze  była niezbędnym elementem w ogrodnictwie. Nawet kiedy, nie należała do stałego elementu krajobrazu, bez jej udziału nie uzyskalibyśmy bujnej roślinności, magii kolorów różnych gatunków kwiatów, traw czy pięknych alej drzew. Niezależnie, w postaci strumieni czy niewielkich stawów w ogrodzie, wpływa  relaksująco i pozwala zapomnieć o trudach dnia codziennego. Współczesne ogrodnictwo pozwala na wykorzystanie wody w różny sposób. Oprócz stawów czy strumieni spotyka się także niewielkie torfowiska czy fontanny. Wszystkim tym elementom towarzyszy specyficzna roślinność, czasami pochodząca z egzotycznych rejonów świata. Motywy wody często są również wykorzystywane w sztuce.  Podczas wykładu zaprosimy Państwa na krótką podróż obrazującą motywy związane z  wodą w naszych grodach.

Tym razem wykład zaprezentuje Dr inż.  Edward Walusiak dnia 12 czerwca 2019 r. o godzinie 16:00, Dom Mehoffera, ul. Krupnicza 26.

Więcej o wykładzie

Serdecznie zapraszamy!