12 Festiwal Ogrodów w Krakowie 2017

test13 czerwca 2017 r. w ogrodzie Domu Józefa Mehoffera - oddział Muzeum Narodowego w Krakowie pracownicy i przyjaciele Instytutu Ochrony Przyrody PAN w Krakowie przeprowadzili warsztaty pt. U Mehoffera: ważki problem ważki, czyli ogrody a ochrona przyrody. W warsztatach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 114 w Krakowie im. Arkadego Fiedlera. Celem warsztatów było pokazanie w jaki sposób są powiązane ogrody i ochrona przyrody. Opowiedzieliśmy o różnych rodzajach ogrodów (także o ogrodzie roślin trujących), o historii ogrodów botanicznych w Europie (pierwsze ziemniaki i pomidory w Europie były hodowane w ogrodzie botanicznym w Padwie, który powstał jako drugi ogród botaniczny w Europie), dlaczego ogrody są ważne dla zachowania różnorodności biologicznej roślin i zwierząt, jakie mogą być niebezpieczeństwa dla przyrody rodzimej z powodu sprowadzania egzotycznych roślin do ogrodów, jak dbać o ogród żeby był piękny i kolorowy przez cały rok i inne ciekawe informacje.

W czasie opowieści o ogrodach i ich mieszkańcach uzdolnione plastycznie panie: Hanna Kuciel i Agnieszka Pociecha wymalowały podkoszulki, które były główną nagrodą w konkursie na najładniejszy rysunek ogrodu.

Uczniowie rysowali i wyklejali wymarzone ogrody, układali puzzle z dziełami Józefa Mehoffera i fotografowali przyrodę. Pani Dominika Kustosz przeprowadziła warsztaty z fotografii przyrodniczej – wskazówki wakacyjne jak najbardziej na czasie!

Dzięki wsparciu Muzeum Narodowego, pani Elżbiecie Hyży i pani Edycie Biernat-Kowalskiej mogliśmy przeprowadzić zajęcia w tak pięknym i kolorowym miejscu.

test test

GALERIA ZDJĘĆ:
warsztaty pt. U Mehoffera: ważki problem ważki, czyli ogrody a ochrona przyrody